Kanalizācijas izbūve paša spēkiem

Lai ietaupītu naudu, tad kanalizācijas izbūvi var veikt paša spēkiem. Ja nav plānots pieslēgties centrālajai pilsētas kanalizācijai, tad visi darbi ir veicami paša spēkiem. Ja ir iespējams dabūt mazā tipa traktoru, tad rakšanas darbi noteikti ies daudz ātrāk. Ja šādas iespējas nav, tad, protams, var rakt ar lāpstu.

No mājas ir jārok neliela tranšeja, kurā tiks guldīta kanalizācijas truba.

kanalizācijas izbūve paša spēkiem

Kā jau attēlā redzams, tad tranšeja nav ne pārāk dziļa ne arī plata. No mājas nāk ārā kanalizācijas pievads pie, kura tiek pievienota kanalizācijas truba priekš notekas. Notekas trubai ir jābūt pakāpeniski ar kritumu jeb slīpumu. Trubai ir jābūt ieslīpai, lai kanalizācijas saturs varētu veiksmīgāk sasniegt nepieciešamo galamērķi jeb grodu. Kanalizācijas groda izmērs ir jāizvēlas atbilstoši tā noslodzei. Jāatceras tas, ka šie grodi ar laiku piepildās un ir jāveic to tīrīšanas darbi. Tādēļ, jo lielāks grodu izvēlēsieties, jo retāk būs jāveic tā tīrīšanas darbi. Protams, jo lielāks grods, jo izmaksas palielināsies. Tas nu katram pašam ir jāparēķina kā sanāk izdevīgāk. Iegādāties lielāku grodu, jeb biežāk veikt tīrīšanas darbus.

Mūsdienās priekš privātmāju kanalizācijas sistēmas izbūves ir daudz un dažādi risinājumi. Ir jāizvērtē katram šie piedāvājumi, lai saprastu, kurš ir izdevīgākais variants. man pašam patīk bioloģiskās kanalizācijas piedāvājums. Bioloģiskai kanalizācijai ir tāds pluss, ka tai nav spēcīgs kanalizācijas aromāts, jo būvējot šīs kanalizāciju sistēmas par to tiek iepriekš jau padomāts. Otrs faktors, kurš arī ir ļoti svarīgs, šāda tipa bioloģiskai kanalizācijai ir diezgan zemas izmaksas. izmaksu faktors varētu būt liels arguments izvēlēties tieši bioloģisko kanalizācijas sistēmu.

kanalizācijas izbūve paša spēkiem

Kanalizācijas ierīkošana privātmājā